اتوبوس VIP و 8 نکته که در طول سفر با آن باید بدانید

وقتی هواپیما و قطار هست، سفر با اتوبوس VIP چرا؟

درسته که هواپیما شما رو سریع تر به مقصد میرسونه. یا صندلی های تخت شو قطار آرامش و راحتی بیشتری براتون در طول سفر فراهم میکنه. ولی قیمت بلیط اتوبوس باعث شده همچنان جزو پرطرفدار ترین روش های حمل و نقل بین مردم باشه. علاوه بر اون کیفیت اتوبوس های امروزی تغییر زیادی کردند. و اصلا با گذشته قابل مقایسه نیستند. میشه گفت اتوبوس های VIP با قطارها رقابت میکنند

 

اول مطمئن بشید تمامی اقدامات پیش از سفر رو به درستی و کامل انجام دادید!

با اتوبوس های VIP احتیاجی نیست خودتون رو به زحمت بندازید!

یکی از خصوصیات سفر با اتوبوس VIP این است که درگیر رانندگی با ماشین شخصی خودتون نیستید! شما می تونید روی صندلی راحت و تخت شو اتوبوس VIP تکیه بزنید. و از سفر خود لذت ببرید. اتوبوس های VIP در ایران امکاناتی همچون مانیتور و غذای گرم را دارند.

با کمی جستجو بین شرکت های مسافربری خوب، میتونید اتوبوس هایی پیدا کنید که مجهز به اینترنت WIFI رایگان هم هستند. اتوبوس های VIP مان، ولوو و اسکانیا تنها 24 صندلی دارند. این تعداد در اتوبوس های معمولی 44 صندلی می باشد. در نتیجه صندلی های VIP بسیار بزرگتر و راحتتر می باشند.

این رو هم اضافه کنم که اتوبوس اسکانیا مدل درسا، یکی از محبوب‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوسی در جهان است.

اما نکاتی که بهتره در سفر با اتوبوس های VIP به یاد داشته باشید تا در طول مسیر احساس بهتری داشته باشید.

1: کفش راحت بپوشید

کفش های راحت بپوشید تا هر موقع که خواستید بتوانید آنها را درآورده و یا تعویض کنید.
یکی دیگر از مزیت های کفش راحت این است که می توانید به راحتی مچ پا را خم کرده و انگشتان خود را تنها با اشاره ای بچرخانید و حرکت دهید. همپینین چون زمان زیادی پای شما در کفش می باشد کوچیکترین ناراحتی کفش می تواند بسیار کلافه کننده باشد.

2: پوشیدن لباس های نازک و گشاد

با پوشیدن لباس های راحت در حین مسافرت می توانید با آرامش در طول سفر حرکت کرده و هر زمان که خواستید می توانید با لایه بندی درست لباس ها، لباس ها را برای تعادل با دمای محیط کم و یا زیاد کنید. التبه سیستم تهویه هوای اتوبوس های VIP دمای مناسبی را داخل اتاق اتوبوس فراهم می کنند. ولی اشاره به آن خالی از لطف نبود.

3: یک بالش مسافرتی تهیه کنید

با حرکت اتوبوس VIP شما به آسانی در روی صندلی جابجا می شوید و دائم به جلو و عقب حرکت می کنید بنابراین شما می توانید برای حفظ آرامش یک بالش مسافرتی تهیه نموده و به آسانی به خواب بروید. بالش های مسافرتی جلوی آسیب به مهره های گردن حین خوابیدن را میگیرند. میتوانید از بالشت های پشت گردنی هم استفاده کتید. البته اگر اتوبوس خود را درست انتخاب کرده باشید، میتوانید از مهماندار درخواست بالشت کنید.

4: به همراه داشتن دستمال مرطوب

دستمال مرطوب با کوچکی خود به راحتی در چمدان جا می شود و فضای بسیار کمی را نیز اشغال می کند بنابراین می تواند کمک بسیار موثری برای حفظ بهداشت باشد. تا در طول سفر آلودگی های احتمالی سلامت شما را تهدید نکند.

5: از بدن خود غافل نشوید

اگر شما در حال استفاده از سرویس اتوبوس VIP باشید، می توانید با استفاده از سالن عقب با انجام فعالیت های کششی، کتاب خواندن و گفتگو با مسافرین دیگر خود را سرگرم کنید و یا می توانید با چرت زدن و گوش دادن به موسیقی از این سفر نهایت لذت را ببرید. و حتما در توقف های کوتاه بین مسیر، از اتوبوس خارج شوید و هوا بخورید! چند قدم راه رفتن نیز بد نیست.

6: در طول سفر کتاب بخوانید

شما می توانید در طول سفر با اتوبوس VIP شخصی کتاب بخوانید و چه جالب می شود که کتابی را مطالعه کنید که راجع به آن جایی باشد که در حال سفر به آنجا هستید. البته درصورتی که زمان سفر خود را در طول روز انتخاب کرده باشید. در غیر این صورت به چشم شما آسیب خواهد رسید.

7: گوش دادن به موسیقی با لوازم رایگان سرویس اتوبوس VIP

اگر در حال سفر با سرویس های VIP باشید هدست هایی برای شما به صورت رایگان تعبیه شده اند که می توانید به راحتی به موسیقی گوش فرا دهید.
در اکثر سرویس های VIP قابلیت اتصال هدست به گوشی شما وجود دارد و شما می توانید به راحتی آهنگ مورد علاقه خود را گوش دهید. بنابراین دیگر نگران تمام شدن باتری دستگاه های دیجیتال تان نخواهید بود. البته پای شارژر و سوکت شارژ به اتوبوس ها هم باز شده! به هرحال اگر هندزفری خود را هم فراموش کردید، دیگر کلافه نخواهید شد.

8: یادگیری زبان در حین سفر با اتوبوس VIP

چرا یادگیری زبان را در طول سفر انجام نمی دهیم؟ شما میتوانید کتاب و CD آموزشی خود همراه داشته باشید و در طول مسیر زبان یاد بگیرید. شما می توانید با این روش استفاده بسیار مفید و بهینه از طول مسیر در اتوبوس داشت باشید.

البته خواب میتواند راحت ترین و اصلی ترین راه برای گذراندن سفر با اتوبوس باشد.

 

امکانات اتوبوس های VIP

داشتن سیستم صوتی و تصویری، پخش DVD.میکروفون و بلندگوی سقفی. چراغ مطالعه، مانیتور پخش فیلم. صندلی متحرک و زیرپایی. کمربند ایمنی، سینی غذای پشت صندلی و جای کیف دستی بالای سر. امکاناتی هستند که میتوانید از اتوبوس های VIP آنتظار داشته باشید.

در آخر می توان گفت با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس VIP  می توانید سفر راحت و دلپذیری برای خود فراهم کنید. انوبوس های اسکانیا؛ مان و ولوو از فعال ترین اتوبوس ها در ایران می باشد. شما می توانید با خرید بلیط اتوبوس از سایت پایانه سرویس VIP  خود را به راحتی و با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

 

افکار خود را به اشتراک گذارید