10 کاری که می توانید در 24 ساعت اول سفرتان انجام بدهید.

وقتی بالاخره وسایل خود را در مقصد تحویل می‌گیرید، سفرتان رسما آغاز شده است. 24 ساعت آینده شما می‌تواند هم هیجان‌انگیز باشد و هم دلسرد کننده. داشتن یک برنامه منسجم در لحظه رسیدن می‌تواند کل سفر شما را تحت تاثیر قرار بدهد. برای شروع کردن سفر و انجام هر کاری در طول آن، بهتر است یک ایده کلی از کاری که دوست داریم انجام بدهیم، داشته باشیم.

سفر

با هم 10 توصیه برای کارهایی که می توانید در 24 ساعت اول سفر خود انجام بدهید، بررسی می کنیم:

  1. برگشت خود را برنامه ریزی کنید.

بهترین زمان برای اینکه راحت‌ترین و سریع‌ترین راه برگشت را پیدا کنید، زمانی است که در حال رفتن به مقصد هستید. از لحظه‌ای که از قطار یا اتوبوس پیاده می‌شوید، فضای پایانه و امکانات آن را به خاطر بسپارید. به فاصله پایانه تا مرکز اجاره خودرو توجه کنید. همچنین موقعیت پمپ‌های بنزین اطراف پایانه را نیز یاد بگیرید. اسامی خیابان‌ها و شماره‌ی خروجی ها را در طول مسیر پایانه تا هتل را حفظ کنید. هنگام پذیرش در هتل درباره زمان‌های تحویل اتاق سوال کنید. و همچنین بپرسید که چطور می توانید موقع خروج برای انجام کار‌های تحویل اتاق و تسویه حساب، کمترین زمان را در لابی هتل سپری کنید. در این صورت دیگر نیازی ندارید تا روز آخر خود در سفر را با نگرانی و اضطراب کار‌های خود را به پایان برسانید.

2. مواد مغذی تهیه کنید.

یکی از کار‌هایی که هر مسافری هنگام رسیدن به یک مکان نیاز دارند تا انجام بدهند، خوردن و آشامیدن است. که خیلی از افراد در آخر مجبور می شوند تا با هرچیزی که گیرشان می‌آید، خودشان را سیر کنند. حال چه غذای گران‌قیمت هتل باشد یا غذاهای بی کیفیت فست فودی. اما امروزه با وجود انواع سایت و اپلیکیشن می‌توان به راحتی از پس چنین مشکلاتی برآمد. قبل از رسیدن کمی در مورد اغذیه فروشی‌های مناسب نزدیک هتل یا پایانه تحقیق کنید. عاقلانه نیست که بخواهید برای یک وعده به رستوران‌های فوق‌العاده‌ای که قصد داشتید در این سفر امتحان کنید، سر بزنید. زیرا که نه زمان کافی برای این کار دارید و انرژی اضافی برای رسیدن به آنها. برای اولین وعدتان در یک جای جدید که اغلب شما بسیار خسته و گرسنه هستید، یک رستوران کوچک نزدیک با غذا قابل قبول و قیمت مناسب، بهترین انتخاب شماست.

مسافرت

3. ساعت خود را دوباره تنظیم کنید.

اگر هنگام سفر ناحیه زمانی عوض کرده‌اید، باید علاوه بر ساعت خود، به سرعت ساعت بیولوژیکی بدن خود را نیز با ناحیه زمانی جدید تطبیق بدهید. اگر صبح به مقصد خود رسیده‌اید، سریعا به صرف چای یا قهوه و کمی صبحانه بپردازید. اگر عصر به رسیده بودید، شام مناسبی میل کنید. و اگر شب رسیده بودید برای خود میان وعده‌ی کوچکی تهیه کنید. در برابر تمایلتان به نگه داشتن روتین قدیمی مقاومت کنید. در صورتی که نتوانید خود را با روال جدید تطبیق بدهید، ضرر و زیان شما بسیار بیشتر از هزینه‌ی یک سفر می‌باشد. زیرا که پس از بازگشت در رسیدن به روال قدیمی خود نیز مشکل پیدا خواهید کرد. که باعث می‌شود زندگی روزمره‌تان نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.

4. بیرون بروید!

هنگام بازدید کردن از یک جای جدید، هوایی که تنفس می‌کنید متفاوت است. چیزهایی که می‌بینید متفاوت‌اند و در کل حس و درک شما از جهان هستی دستخوش تغییر می‌شود. بعد از سپری کردن ساعت‌ها در پارکینگ، پایانه‌ها، گاراژ‌های اجاره خودرو، پذیرش هتل، اتوبوس‌ها و دیگر وسایل نقلیه و غیره کمی پیاده‌روی در فضایی جدید تمام خستگی را از تن شما بیرون می‌کند. همزمان با پیاده‌روی می‌توانید خود را با محیط اطراف آشنا کنید و کمی هم هوای تازه استشمام کنید. همین کار را فردای رسیدن نیز تکرار کنید. تا با در معرض نور خورشید قرار دادن خود، به مغز و بدن خود یادآوری کنید که چه ساعتی از روز است. و اینکه دیگر نشستن در هواپیما و اتوبوس تمام شده و شما آماده خوش گذراندن هستید!

5. نقشه‌ای برای رسیدگی به اعتیاد کافئین خود پیدا کنید.

درصد بسیار زیادی از افراد نوعی از اعتیاد به کافئین را دارند. کنترل کردن سریع این اعتیاد به شما اجازه می دهد که ساعت بیولوژیکی بدن خود را سریعتر با محیط تازه تطبیق دهید. اگر از ابتدا این کار را درست انجام ندادید، ممکن است روز‌ها طول بکشد تا با محیط جدید وفق پیدا کنید. و مسلما تاثیر بسزایی روی کل سفر شما خواهد داشت. هر کسی با هر نوعی از اعتیاد به کافئین عواقب خوردن یک لیوان قهوه یا چایی در زمان نادرست را می‌‌داند. این کار باعث می‌شود که آن شب خوابتان نبرد و تا فردای آن‌روز نیز خسته بمانید. مطمئنا هم اصلا نمی‌شود بدون کافئین تا آخر سفر یا حتی تا پایان روز تحمل کرد. گفته می‌شود جایگزین کردن نوشابه بعضی اوقات نیاز به کافئین را رفع می‌کند.

6. تعدادی عکس به ثبت برسانید.

به یاد دارم یکی از دوستان بنده که عکاس ماهری بود همیشه چند ساعت اول پس از رسیدن به مقصد خود را صرف گرفتن عکس‌های بسیاری می‌کرد. او دلیل این کار خود را اینگونه بیان می کرد که چشم انسان در چند ساعت اول مناظر و دیدنی‌هایی را متوجه می‌شود که در روز‌های آتی با بی‌توجهی از کنار آنها می گذرد.

عکاسی در سفر

7. وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید.

از لحظه‌ای که وارد اتاق خود در هتل می‌شوید، تمامی دستگاه‌ های الکترونیکی خود را از چمدان دربیاورید و مطمئن شوید که تمامی آنها کامل شارژ شده‌اند. اگر نیاز به آداپتور دارید، بهتر است از همان اول به فکر باشید. خاموش شدن لپ‌تاپ و دوربین در وسط کار اصلا خوشایند نیست. و امکان دارد نتوانید چند ساعت اول سفر خود را، از این امکانات  استفاده کنید که دلسرد‌کننده است.

8. وسایل ارزشمند خود را در جایی امن محفوظ نگه دارید.

با اینکه امن‌ترین جای برای وسایلتان در طول رسیدن به مقصد در نزد خودتان است، در باقی طول سفر شما این چنین نیست. اگر شما با وسیله ارزشمندی در حال مسافرت هستید، به محض رسیدن به هتل آنها را در گاوصندوق اتاق خود جای دهید. در صورت نبود گاوصندوق، وسایل خود را در لباس های خود یا هرجای دیگری که فکر می‌کنید امن است، پنهان کنید.

9. دیگران(خانواده و دوستان) را از رسیدن خود به مقصد مطلع کنید.

مخصوصا اگر تنها سفر می‌کنید، ایده بسیار خوبی است که به محض رسیدن شخصی نزدیک به خود را از به سلامت رسیدن خود مطلع کنید. و می‌بایستی که آنها را از راه های ارتباطی با شما نظیر تلفن هتل، شماره اتاق،آدرس مکان هایی که قصد بازدیدشان را دارید با خبر کنید.

10. وضعیت آب‌و‌هوا را بررسی کنید.

به اندازه کافی ساده به نظر می‌رسد اما خیلی از مسافران توسط آب‌و‌هوا بد غافلگیر شده‌اند. یک بررسی ساده و سریع وضعیت آب‌و‌هوا کمک قابل‌توجهی به برنامه‌ریزی کلی شما می‌کند. همچنین هواشناسی بلند‌مدت را نیز بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که بیشتر فعالیت هایتان را باید برای فضای باز برنامه‌ریزی کنید یا در زیر سقف.

برداشت از:

10 Things to Do in the First 24 Hours of Your Trip

افکار خود را به اشتراک گذارید