کارهایی که باید قبل از سفر انجام دهید.

3 ماه پیش

شاید رزرو هتل، خرید بلیط و برآورد هزینه سفر مثلث سه‌گانه آماده‌سازی برای قبل از سفر باشند، اما کامل کردن این جوانب مسافرت، تازه شروع فرآیند برنامه‌ریزی برای سفر شما می باشد. اگر شما به دنبال سفری راحت و بی دغدغه هستید، باید کارهای ضروری را قبل از این که به راه بیافتید، انجام بدهید. کارهایی از قبیل تحقیق کردن در مورد مسائل مختلف، مدیریت مخارج و برنامه ریزی برای کارهای پیش‌رو تاثیر بسزایی در بدون سردرد بودن سفر شما دارد.

قبل از اینکه این ۱۰ کار را انجام نداده اید، از منزل خود خارج نشوید!

با پانسیون ها تماس بگیرید

خیلی از ما که علاقه بسیاری به سفر کردن داریم، انواع و اقسام حیوانات خانگی در محل زندگی خود نگه میداریم. زمان نبودنتان، چه کم و چه زیاد، روی زندگی حیوان دلبندتان تاثیر می گذارد. پس بهتر است که از چند روز قبل از سفر به فکر محلی مناسب برای نگهداری از آنها باشید. یا شخص مناسبی را برای مراقبت از آنها پیدا کنید. قبل از اینکه تاریخ مسافرت خود را قطعی کنید، کار پیدا کردن مکان نگه داری از حیواناتتان را تمام کنید. زیرا ممکن است جایی مناسب پیدا نکرده و مجبور به پرداخت تا چند برابر معمول بشوید و یا حتی بدتر، مجبور شوید سفر خود را لغو کنید.

رسیدگی به سفارشات و پیش پرداخت ها قبل از سفر

 

هنگامی تاریخ مسافرتتان مشخص شد، هرچه سریعتر به سفارشات، پرداخت اقساط و پیش پرداخت ها، ملاقات ها و دیگر امور اداری رسیدگی کنید. اشتراک روزنامه و مجلات را متوقف و شرکت های خدماتی و نظافتی را از نبودن خود مطلع کنید. اشتراک اکثر خدمات را می شود آنلاین متوقف کرد و پس از برگشت آن را به حالت اولیه بازگرداند. بالاخره اگر به مسافرت میروید، مسلما دوست ندارید که وسط سفرتان کسی یا چیزی مزاحمتان شود. مطمئن شوید که حداقل یک یا دو روز قبل از سفر به این گونه کارها کامل رسیدگی کرده اید. حال می توانید با خیال راحت به مسافرت خود بپردازید.

 

مدیریت امور مالی و اولویت بندی مخارج سفر

 

سفر کردن بخشی از خوب زندگی کردن است. تمام افراد دوست دارند که به مکان های دیدنی بروند، غذاهای خوشمزه بخورند و فعالیت های جالب انجام بدهند. اما این ها دلیل نمی شوند که بخواهیم خود را بخاطر خوش گذراندن ورشکست کنیم. اگر منابع مالی خود را در جای درست خرج کنیم و از اسراف و خرج های الکی بپرهیزیم، در آخر مقدار بیشتری برای سفر می ماند.

پول و ارز مسافرتی

روز اول خود را قبل از سفر برنامه ریزی کنید.

 

اغلب اوقات روز اولمان در سفر صرف رفع خستگی و آشنایی با محیط ناآشنا اطراف می شود. ابتدا شما باید خود و وسایلتان را به محل اقامت برسانید. سپس باید سر در بیاورید که دقیقا کجا هستید، چه جاذبه هایی در اطراف شما وجود دارند و چگونه می توانید از زمان محدود تان بهترین استفاده را کنید. عملا می توان روز اول مسافرت را به هدر رفته حساب کرد. درحالیکه با برنامه ریزی از قبل می توانستید استفاده ی بیشتری از روز اول سفر خود ببرید. با کمی پیاده روی اطراف هتل روز اول خود را آغاز کنید. با محله های اطراف محل اقامت خود آشنا شوید. خستگی ناشی از مسیر سفر را از تن خود بیرون کنید. همچنین می توانید از پذیرش هتل در مورد امکانات هتل سوال کنید. رفتن به یک روف گاردن، استخر و جکوزی یا حتی بالکنی با چشم انداز باز و عالی از بهترین کار هایی است که می توانید در روز اول سفر خود انجام بدهید.

روز آخر خود در سفر را برنامه ریزی کنید.

 

روز آخر سفر به دلیل اینکه شما هم باید به فکر برگشت خود باشید و چون عملا هنوز در مسافرت هستید، به مراتب مقدار بیشتری در معرض استرس و اضطراب قرار می گیرید. پس اگر از قبل کار های این روز خود را برنامه ریزی می کردید، هم فرصت کافی داشتید که به ترمینال برسید و هم مجبور نشوید که از خوش گذرانی هایتان در مسافرت صرف نظر کنید.

تمام وسایلی که هنگام بازگشت به منزل نیاز پیدا می کنید را، از جمله کلید منزل، کلید خودرو، کمی پول برای کرایه تاکسی، کارت تلفن و تمام مدارکی که نیاز دارید را در پاکتی قرار بدهید. دلیل این کار اینست که هنگامی که خوشحال اما خسته از سفر بر می گردید، مجبور نشوید تمام کیف خود را برای یک کلید یا شناسنامه تان زیر و رو کنید.

روز اخر خود در سفر را به خوبی روز اولتان برنامه ریزی کنید.

 

آب و هوا را قبل از حرکت چک کنید.

 

آب و هوا به تنهایی فاکتوری است که روی تمام جوانب سفر شما تاثیر می گذارد. و یکی از چیزهایی که اکثرا به آن اهمیت نمی دهند. حتما با خود فکر می کنید که اصفهان در بهار گرم است، مگر نه؟ اما همیشه استثناهایی وجود دارند که مطابق الگو های آب و هوایی نیست مخصوصا در دوره های انتقالی فصل ها. ایستگاه های هواشناسی این امکان را به شما می دهند که مطابق نیاز چمدان های خود را پر کنید. و در صورتی که موفق به بررسی آب و هوا نشوید، این امکان وجود دارد که بدون آمادگی لازم به راه بیافتید و در آخر ناراحت از سفر به خانه برگردید.

آب و هوای برفی در حاده

 

در مورد تفریحات موجود در مقصدتان قبل از سفر تحقیق کنید.

 

شما هیچ وقت نمی دانید بهترین هر چیزی را کجا باید پیدا کرد. برای مثال بهترین مغازه ی گیتار فروشی را در شهر کارلزباد ایالت کالیفورنیا پیدا خواهید کرد. شهر ملبورن استرالیا بخاطر فرهنگ غنی قهوه اش زبانزد خاص و عام است و همچنین علاقه مندان دوچرخه سواری  اودایپور را به علت مسیر های خاصی به آنها اجازه می دهد در مناطق روستایی هند گشت و گذار کنند، بخوبی می شناسند. در مورد تفریحات مورد علاقه خود کمی تحقیق کنید. مطمئنا از جذابه هایی که مقصد سفرتان دارد، شگفت زده خواهید شد.

 

نقشه مسیر های حمل و نقل عمومی  را حتما چک کنید.

 

مقداری در مورد حمل و نقل عمومی جایی که می روید، تحقیق کنید. کرایه ها و تعرفه ها را بررسی کنید، نقشه مسیر ها را برای خود چاپ کنید و مسیر ماجراجویی خود را برنامه ریزی کنید. حتی می توانید با کمی گشت و گذار در اینترنت بحثی پیدا کنید، که مختص به این زمینه هستند و نکاتی را در این مورد یاد بگیرید که راه دیگر آموختنشان فقط و فقط تجربه است. با این کار می توانید از رسم و رسوم غیر معمول رانندگی مردم جایی که می روید، اطلاع کسب کنید.

 

تمام وسایلی که آزادی و راحتی بیشتری به شما می دهند، را با خود ببرید.

 

وسایلی مثل هندزفری، بالش مسافرتی، پتو مسافرتی، کیف کمری و هر وسیله ی دیگری که آسایش و راحتی بیشتری را تضمین می کنند، را با خود به همراه ببرید. این وسایل جزو ضروری ترین وسایلی هستند که بهتر است در کیفی کوچک همیشه همراه خود داشته باشید.

 

برداشت از:

۱۰ Simple Tips for a Smoother Trip

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :