سفرکردن چه دستاوردهایی دارد ؟

سفر کردن جه مزایایی برای ما دارد؟

برای اکثر مردم سفر کردن به معنی کسب تجربه است . خاطرات دلپذیر و مهارت های شخصی حاصل از مسافرت در شما ایجاد شعف و شادی می‌کنند و این شادی تا مدت‌های طولانی احساس رضایت را در شخص زنده نگه می دارد .  تاثیر این احساس رضایت و آرامش  می توان بوضوح در حالات و رفتار مسافر مشاهده کرد.

به نظر شما سفر کردن چرا مهم است ؟ 

سفر کردن

تقویت روابط اجتماعی

تعاملات اجتماعی و آشنایی با افراد جدید و ارتباط دوستانه با آنها یکی دیگر از فواید سفر می باشد. زمانی که دور از خانه به سر می بریم حد و مرز  کمتری برای خود تعیین کرده ، کمتر سخت گیری می کنیم و آسان تر به زندگی نگاه می کنیم .  این امر به ما کمک می کند که  آسان تر با دیگران رابطه دوستانه برقرار کنیم .

کسب مهارت و اعتماد به نفس

سفر راهی است که بتوانیم دانش و مهارت های خود را افزایش دهیم تجربه جدید و خاطره های تازه و تغییر در عادات زندگی و ایجاد موقعیتی برای دیدا ر با مردم جدید و آداب و رسوم آنها برای ما فراهم می کند.دور بودن از رسانه‌های اجتماعی باعث می‌شود تا برای مدتی از استرس و تنش ناشی از اطلاعات دور باشیم و به دلیل برخورد با حوادث پیش بینی نشده و پیدا کردن راه حل مناسب برای آنها اعتماد به نفس ما بالاتر می رود.

آمادگی برای رویارویی با هرچیزی

بیشتر ما از موقعیت های برنامه ریزی نشده و پیش بینی نشده هراس داریم و از آن پرهیز میکنیم. به همین دلیل اسیر روزمرگی میشویم. اما یکی از فواید سفر کردن همین است. که به ما نشان میدهد زندگی همیشه بر اساس نقشه و پیش بینی ما جلو نخواهد رفت. سفر به ما کمک میکند از موقعیت های جدید نترسیم. اتفاقا به استقبال آنها برویم. و از آنها لذت ببریم.

و در آخر اینکه به طور کلی سفر باعث میشود برداشت غلط از افراد و خصوصیات آنها و نحوه زندگی آنها در منطقه ای خاص ،که از قبلا بخاطر اطلاعات و تلقین های نادرست در ذهن ما ایجاد شده بود ، از بین برود.

 

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

-سعدی

منبع کمکی

افکار خود را به اشتراک گذارید