سفر به استانبول با اتوبوس

برای سفر به استانبول راه های زیادی وجود دارد. از هواپیما و قطار گرفته تا ماشین شخصی. اما اگر میخواهید هم سفری شیرین داشته باشید، و هم هزینه ی بلیط هواپیما سر به فلک نکشد. پیشنهاد پایانه به شما سفر زمینی به استانبول است. صد البته سفر به استانبول با اتوبوس! چرا که اگر حوصله ی هفتاد ساعت بودن در قطار ، یا 36 ساعت رانندگی را ندارید، اتوبوس بهترین گزینه برای سفر به ترکیه خواهد بود.

پایانه تمام زیروبم های سفر زمینی به استانبول را برای شما در این راهنما جمع آوری کرده است.

 

سفر زمینی به استانبول

سفر به استانبول با اتوبوس

امروزه افراد زیادی اتوبوس را برای سفر به استانبول انتخاب میکنند. بنابراین شما هم میتوانید از تهران یا تبریز با یک اتوبوس به استانبول بروید. البته اتوبوس های این مسیر دو طرفه هستند و شما برای برگشت می توانید از سایت پایانه بلیط بخرید.

هزینه اتوبوس تهران به استانبول بین 150 تا 500 هزار تومان است. شما میتوانید یکی از دو پایانه آزادی (غرب) و یا بیهقی (آرژانتین) را انتخاب کنید.

اما هزینه اتوبوس تبریز به استانبول بین 180 تا 500 هزار تومان است. و اتوبوس های آن از پایانه مرکزی تبریز حرکت میکنند.

ساعت حرکت اتوبوس به سمت استانبول

معمولا بلیط ها برای ساعت 9 تا 12 فروخته میشوند. البته استثنا هایی هم هست. مثلا اگر تعداد مسافران استانبول بیشتر باشد شب ها هم اتوبوس ها حرکت دارند.

چگونه بلیط اتوبوس تهران استانبول را تهیه کنم؟

برای آنکه از تخفیف های بلیط تهران به استانبول بهره مند شوید؛ به آسانی بلیط اتوبوس خود را از وبسایت پایانه تهیه کنید. مسیر تبریز استانبول قیمت های باثبات تری دارد. چون تعداد مسافر از تبریز به سمت استانبول کم است، معمولا بلیط هایش تخفیف ندارد.

مسیر سفر به استانبول با اتوبوس

اتوبوس‌ها از مرز بازرگان و مرز رازی وارد ترکیه می‌شوند. پس از رسیدن به مرز خودتان باید به صورت انفرادی از مرز عبور کنید. نوبت میرسد به کنترل مدارک و گشتن وسایل‌تان توسط ماموران گمرک ایران و ترکیه؛ که در مرز بازرگان یا مرز رازی انجام می‌شود.

 

مسیر تهران به استانبول

سفر زمینی به استانبول چقدر زمان میبرد؟

مدت زمانی که در اتوبوس خواهید بود بین 34 تا 36 ساعت طول میکشد. یعنی بیش از یک روز در اتوبوس هستید. البته اتوبوس های این مسیر مجهز به مانیتور، صندلی تخت شو و وای فای رایگان هستند. درمورد اتوبوس های VIP بیشتر بدانید. شاید قسمت کلافه کننده اش زمانی باشد که باید وسایل و پاسپورتتان توسط پلیس بررسی شود. خصوصا اگر در ایام شلوغ قصد سفر زمینی به استانبول را داشته باشید. درین صورت باید چند ساعتی در صف منتظر بمانید.

برگشت از استانبول به تهران به صورت زمینی

قیمت بلیط استانبول به تهران با لیر محاسبه می‌شود. بنابراین رقم ثابتی ندارد. اما این بلیط در ایام عادی بین 150 تا 200 لیر است، االبته این قیمت در ایام شلوغ مثل نوروز تا 350 تا 400 لیر افزایش می‌بابد.
اتوبوس‌های استانبول تهران معمولا بین ساعت 10:00 تا 12:00 صبح از  آکسارای به سمت تهران حرکت می‌کنند. از مرز بازرگان وارد ایران می‌شوند. در هنگام برگشت نیز گذر از مرز و امور گمرکی و بررسی پاسپورت به صورت انفرادی باید صورت بگیرد.

توجه داشته باشید اکثر مواقع تهیه بلیط استانبول به تهران به صورت تلفنی یا آنلاین امکان پذیر نیست. بنابراین باید به صورت حضوری بلیط خود را تهیه کنید. و ریسک پر بودن اتوبوس را به جان بخرید.

این تنها مقدمه ای برای سفر زمینی به استانبول است؛ میتوانید در مقالات دیگر سایت بیشتر درمورد سفر به استانبول بخوانید.

افکار خود را به اشتراک گذارید