روش‌های قدیمی خرید بلیط اتوبوس را فراموش کنید.

1 ماه پیش
سفر با خرید انلاین بلیط اتوبوس

اگر به دنبال آسان‌ترین راه برای خرید بلیط اتوبوس برای سفر هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به وب سایت‌ پایانه که برای این هدف راه اندازی شده‌ مراجعه کرده و پس از طی کردن مراحل مورد نظر، خرید اینترنتی بلیط اتوبوس را انجام دهید. با وجود تکنولوژی های نوین، خرید بلیط اتوبوس به یکی از ساده‌ترین کارهای ممکن تبدیل شده است.

خرید بلیط اتوبوس در گذشته‌ای نه چندان دور که تکنولوژی به معنای امروزی قدم به عرصه وجود نگذاشته بود، یکی از سخت‌ترین و طاقت فرساترین کارهای ممکن محسوب می‌شد؛ زیرا تعداد پایانه‌های مسافربری نسبت به این روزها کمتر بود و تنها برخی از شرکت‌ها برای حمل و نقل مسافران بین شهرهای مختلف سرویس ارائه می‌کردند. این شرکت‌ها برای سفر به شهرهای مختلف تعداد مشخصی اتوبوس را با تعداد مشخصی صندلی در نظر گرفته بودند و به محض پر شدن صندلی‌ها دیگر هیچ فردی نمی‌توانست برای سفر به شهر مورد نظر بلیط تهیه کند. این مشکل زمانی واضح‌تر نمود پیدا می‌کرد که مسافران می‌خواستند بلیط سفر به یک شهر شلوغ یا پر تردد مانند تهران یا مشهد را تهیه کنند.
تعداد مسافرانی که همه روزه بین این شهرها جابجا می‌شدند بسیار بیشتر از صندلی‌های خالی اتوبوس‌های مسافربری بود. به همین دلیل بسیاری از افراد از چند روز قبل مدام در پایانه یا ترمینال حاضر شده و به صف‌های طولانی که در برابر باجه فروش بلیط تشکیل شده بود ملحق می‌شدند. در این میان مشکلاتی نیز بر سر راه مسافران وجود داشت که سبب می‌شد مسافرت آن‌ها بیشتر و بیشتر با تاخیر مواجه شود و نتوانند راس زمان تعیین شده در شهر مقصد حاضر شوند. از جمله این مشکلات می‌توان به فروش بلیط توسط دلال‌ها در پایانه اشاره کرد که بلیط اتوبوس را به قیمت چندین برابر مقدار واقعی به مسافران ارائه می‌کردند و هر فردی که بهای بیشتری برای خرید بلیط پرداخت می‌کرد در همان لحظات اول می‌توانست بلیط اتوبوس را به دست بیاورد و دیگران از این توفیق بی‌بهره می‌ماندند.

مشکلاتی که روش‌های قدیمی خرید بلیط اتوبوس به همراه داشتند گاه آنقدر زیاد بود که مسافران تنها در صورتی که مجبور به سفر بودند قدم در این راه می‌گذاشتند و صنعت توریسم روز به روز رو به کمرنگ‌تر شدن می‌رفت.
با پیشرفت تکنولوژی روش آنلاین خرید بلیط اتوبوس ارائه شد. در این روش نیازی نیست که ساعت‌ها در جلوی باجه فروش بلیط انتظار بکشید یا ساعت‌ها با دلال‌ها بر سر قیمت بلیط چانه بزنید. برای خرید بلیط تنها باید یک اینترنت و گوشی موبایل، تبلت یا کامپیوتر در اختیار داشته باشید تا بتوانید بلیط سفر را به هر مقصدی که دوست دارید خریداری نمایید.
خرید بلیط اتوبوس از طریق اینترنت
در روش خرید اینترنتی بلیط اتوبوس می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز نسبت به خرید بلیط اتوبوس اقدام نمایید و هیچ محدودیتی از بابت زمان خرید بلیط نخواهید داشت؛ زیرا سایت فروش بلیط اتوبوس به صورت ۲۴ ساعته فعال است. با وجود این که محدودیتی از لحاظ زمانی برای خرید بلیط ندارید می‌توانید در ساعات اولیه صبح نسبت به خرید بلیط اقدام نمایید یا این کار را به ساعات پایانی شب که مشغله کاری کمتری دارید موکول کنید. همچنین با وجود این که وب سایت فروش بلیط حتی در روزهای تعطیل نیز خدمات مورد نظر مشتریان را به آن‌ها ارائه می‌کند، این امکان را خواهید داشت که در روز تعطیل و هنگامی که در خانه در حال استراحت هستید نسبت به خرید اینترنتی بلیط اتوبوس اقدام نمایید.
برای خرید بلیط ابتدا باید آدرس وب سایت را در مرورگر وارد کنید و منتظر بمانید تا سایت باز شود. حال باید راهنمایی که درون وب سایت برای خرید آنلاین بلیط اتوبوس ارائه شده را مطالعه کنید. سپس می‌توانید به قسمتی که برای مشخص کردن مبدا و مقصد سفر تعیین شده مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به شهرهایی که قصد دارید بین آن‌ها سفر کنید را وارد نمایید.
در قدم بعد یک بخش برای شما باز می‌شود که نشان دهنده شماره صندلی‌های اتوبوس است. در اغلب وب سایتها صندلی‌هایی که به رنگ قرمز مشخص شدهاند پر هستند و شما باید از بین صندلی‌هایی که سبز رنگ هستند یک گزینه را برای نشستن انتخاب نمایید. سپس باید وارد قسمت پرداخت وجه شده و بهای بلیط اتوبوس را پرداخت کرده و کد رهگیری را دریافت نمایید.
توجه داشته باشید که در هر مرحله از کار باید اطلاعاتی که وارد شده را به دقت بررسی کنید و سپس به مرحله بعد بروید.
اگر پس از پرداخت وجه متوجه شدید که در انتخاب سرویس و… اشتباه کرده‌اید، کافی است بلیط را لغو کنید. با لغو بلیط بیشتر مبلغی که برای آن پرداخت کرده‌اید به حساب کاربری شما اضافه می‌شود و می‌توانید مجدداً جهت خرید بلیط اتوبوس مراحل ذکر شده را طی کنید.

 

مزایای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

از مزایای خرید بلیط به صورت اینترنتی و آنلاین می‌توان به این گزینه اشاره کرد که برای خرید بلیط نیازی نیست که در مکان مشخصی حضور پیدا کنید و حتی هنگامی که در حال سفر هستید می‌توانید بلیط اتوبوس را برای سفر بعدی خود خریداری نمایید.
از دیگر مزایای خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین می‌توان به این مورد اشاره کرد که کلیه مراحل به صورت مستقیم تحت نظارت کاربر می‌باشد؛ بنابراین مسافر می‌تواند بهترین شرکت مسافربری و بهترین اتوبوس را برای سفر خود انتخاب کند و هر صندلی که احساس راحتی بیشتری برای وی در طول سفر فراهم می‌کند را رزرو نماید.
همچنین با توجه به این که پرداخت هزینه بلیط به صورت آنلاین انجام می‌شود نیازی نیست که برخی خرید بلیط اتوبوس پول نقد همراه داشته باشید و همزمان می‌توانید یک یا چند بلیط را برای سفر خریداری نمایید.
سفر یا خرید انلاین بلیط اتوبوس

 

مراحل خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

با وجود این که وب سایت‌های زیادی خدمات خرید بلیط اتوبوس را به صورت آنلاین ارائه می‌کنند، اما مراحلی که برای خرید بلیط مشخص شده تقریباً در همه آن‌ها یکسان است. عضویت در وب سایت اولین مرحله از خرید اینترنتی بلیط اتوبوس است. در این مرحله از شما خواسته می‌شود که ، آدرس ایمیل،شماره تلفن و مشخصات کامل خود را وارد کنید. پس از عبور از این مرحله می‌توانید مبدا و مقصد را مشخص کرده و پس از انتخاب صندلی وجه را بپردازید.
توجه داشته باشید که بلیط خریداری شده دارای یک شماره بلیط  است و این کد برای شماره تلفن و ایمیل درج شده در وب سایت ارسال خواهد شد؛ بنابراین هنگام وارد کردن اطلاعات خواسته شده در وب سایت فروش آنلاین بلیط اتوبوس نهایت دقت و توجه را به خرج دهید؛ زیرا در صورتی که به هر دلیلی بلیط شما مفقود شده باشد تنها با در دست داشتن شناسه خرید و اطلاعات مندرج در وب سایت قادر خواهید بود مجدد آن را پرینت کنید .

4 (80%) 6 votes
0
برچسب ها :