۷ توصیه برای افزایش راحتی سفر

4 ماه پیش
سفری راحت

بعد از یک هفته کاری شلوغ تنها چیزی که حال شما را بهبود می‌دهد مسافرت است، مخصوصا اگر راحتی سفر شما تضمین شده باشد. مسافرت کردن پر از تصمیماتی که حتی اگر در مورد یکی از آنها به درستی قضاوت نکنیم، ممکن است تمام اوقات خوشی که گذرانده‌ایم را به قول معروف از دماغمان در‌بیاورد. مثلا اینکه به کدام کشور یا شهر برویم، چقدر پول می‌خواهیم خرج کنیم و کی باید آن بلیط‌های گرانقیمت هواپیما را بگیریم. به کنار از این مسائل، انتخاب‌های شما مقدار راحتی سفر شما را مشخص می کند.

با استفاده از این ۷ توصیه ساده اما هوشمندانه سفری به مراتب راحت‌تر را تجربه کنید.

۱ـ اگر قصد دارید در پارکینگ پایانه پارک کنید، نوک ماشین خود را به بیرون بگذارید.

     با عجله در پارکینگ ترمینال به دنبال جای پارک می‌گردید و از طرفی بسیار نگران سفر خود هستید. امکان دارد که چراغ ماشین خود را روشن بگذارید یا ماشین خود را در گوشه‌ای دورافتاده از پارکینگ رها می‌کنید. ممکن است بعد از به اتمام رسیدن سفر به ماشینی با پنجره‌های شکسته یا باتری خوابیده برگردید. پس بهتر بود که نوک ماشین  خود را به بیرون پارک می‌کردید تا اگر یک درصد می‌خواستید باتری به باتری کنید یا ماشین خود را یدک کنید، دچار مشکل نشوید.

۲ـ زمان بگذارید تا به قسمت های پارک ارزان قیمت برسید.

     با بزرگ‌تر شدن پایانه‌های هواپیما، قطار و اتوبوس و بیشتر شدن مسافران، شرکت‌های حمل و نقل مجبورند که کنار ترمینال‌ها فضای بیشتری برای افرادی که با ماشین به پایانه می‌آیند، فراهم کنند. از طرفی هرچه قدر فضای پارک از درب‌های ورودی دورتر باشند، امنیت کمتری و همچنین هزینه‌ی کمتری دارند. پس اگر برای چند روزی به مسافرت می‌روید و دوست ندارید چند صد هزار تومان خرج پارکینگتان شود‌، می‌توانید از این فضاهای ارزان‌قیمت پارک خودرو استفاده کنید. می‌توانید از انواع لوازم امنیتی ضدسرقت مانند قفل فرمان، قفل پدال و غیره برای امنیت بیشتر استفاده کنید. یادتان باشد که وسایل ارزشمند خود را از خودرو خارج کنید. در صورتی که نمی‌توانید آنها را به همراه خود ببرید، آن را در کف خودرو خود پنهان کنید یا حتی الامکان آن را به قسمت امانت‌داری‌ پایانه بسپارید.

۳ـ ضروری‌ها را با خود در کیفی کوچک حمل کنید.

کیف ضروری‌ها

کیف ضروری‌ها

 تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که بطور متوسط در هر سفر یک کیف یا گم می‌شود یا رسیدنش به شما به تاخیر می‌افتد. اگر چیزهایی وجود دارند که بدون آنها نمی‌توانید سفری راحت داشته باشید، آنها را در کیفی کوچکی همراه  خود حمل کنید. می‌دانید که علاوه بر وسایلی که به قسمت بار تحویل می‌دهید می‌توانید کیف کوچکی نیز به همراه خود داخل کابین ببرید. پس تا می توانید آن را جمع و جور و کاربردی پر کنید تا هنگام نیاز بتوانید به راحتی استفاده کنید. برای مثال یک کفش، بارانی سبک وزن، کمی خوراکی و آب آشامیدنی، مدارکتان و یک گوشی موبایل ساده را در یک کیف کمری همیشه به همراه داشته باشید تا در صورت بروز مشکل زمان زیادی طول نکشد تا بتوانید از پس نیاز‌های اولیه خود برآیید.

۴ـ اطلاعات هتل خود را قبل از سفر بررسی کنید.

     در صورتی که وسایل خود را در ترمینال گم کرده‌اید یا رسیدنشان به تاخیر افتاده است، ارتباط با اینترنت ندارید و می‌دانید که برای پذیرش در هتل تاخیر خواهید کرد یا برای اولین‌بار به مقصدتان می‌روید. بهتر است که اطلاعات تماس هتل را همراه خود داشته باشید. نام هتل، آدرس، شماره تلفن و تاریخ رزرو خود را چاپ کرده و به همراه خود داشته باشید. حتی بهتر است که یک کپی از این اطلاعات را به دوستان و خانواده خود بدهید تا در صورت بروز مشکل بدانند که در کجا اقامت دارید و ممکن است در کجا حضور داشته باشید. به شما توصیه می‌کنیم که یک نقشه کاغذی از محل هتل و محله‌های اطراف آن داشته باشید تا علاوه بر استفاده شخصی از آن، در صورت نیاز به راننده‌ای که به زبان شما صحبت نمی‌کند بگویید که به کجا می‌روید.

۵ـ پوکه بلیط سفر خود را نگه دارید.

     احتمالا همین که از کابین پیاده می‌شوید پوکه بلیط خود را دور می اندازید؟ اما نمی‌دانید که همین پوکه بلیط بی‌ارزش چه نقشی در احراز هویت بازی می‌کند. در صورت بروز اتفاقی که پای شما را به دادگاه باز کند که کلی کاغذ بازی در پی آن است، نگه داشتن پوکه بلیط عاقلانه‌ترین کاری است که می‌توانستید بکنید. زیرا که با همین تکه کاغذ پاره شما می‌توانید ثابت کنید که چه روزهایی در سفر بوده‌اید و همین طور ثابت می‌کنید که شخص شما از این بلیط استفاده کرده است و نه کسی دیگر. راحتی سفر به این معنا است که مشکلی یا  برایتان پیش نیاید. در صورتی که از طرف محل کار خود به مسافرت رفته‌اید، پوکه‌ی بلیط رسید خرید بلیط شماست، که بتوانید هزینه‌ی آن را از صاحبکار خود دریافت کنید.

۶ـ زمان خود در پایانه را برنامه‌ریزی کنید.

     از لحظه‌ای که وارد ترمینال می‌شوید کارهایی وجود دارند که اگر هرچه سریعتر به آنها رسیدگی کنید، راحت‌تر به مسافرتتان می‌رسید و از استرس و اضطراب سفرتان نیز کم می‌شود. از لحظه ورودتان به ترمینال، شما باید وسایل و بارهایتان را به قسمت بار بسپارید، بلیط بگیرید و در صورتی که بلیط خود را اینترنتی خریده‌اید یا رزرو کرده اید، بهتر است که با چک کردن در قسمت پذیرش از ساعت حرکت و شماره ی اتوبوس، قطار یا هواپیما خود مطمئن شوید. با جلوگیری از اتلاف وقت در ترمینال راحتی سفر خود را تضمین کنید.

با برنامه‌ریزی زمانتان در ترمینال و اختصاص قسمتی از آن به انجام دادن چنین کار‌های مهمی، نه تنها به تمامی کارهایتان می رسد بلکه زمانی اضافی هم برای خودتان باقی می‌ماند. می توانید از این زمان اضافی برای خرید در ترمینال استفاده کنید. بهتر از این است که بخواهید با عجله به کارها برسید و دیگر وقت نکنید تا قبل از راه افتادن برای خود چیزی بخرید، به صرف ناهار و نماز بپردازید یا بخواهید از سرویس بهداشتی استفاده کنید.

۷ـ بارهایتان را علامت بزنید.

بارهایتان را علامت بزنید

بارهایتان را علامت بزنید.

    دوران کیف و کوله‌های رنگارنگ تمام شده است. اکثر ما از مغازه‌های معتبر و معروف خریداری می‌کنیم که باعث می‌شود بسیاری از کیف‌هایمان شبیه به هم باشند. که هنگام دریافت بارهایمان باعث می‌شود کیفمان را با دیگری اشتباه کنیم یا کسی دیگر به اشتباه کیف ما را بردارد و حداقل ساعاتی را به گشتن برای پیدا کردن کیفمان بپردازیم. راه حل هوشمندانه برای حل این مشکل چیست؟ کیف خود را با بستن روبان رنگی، دوختن مارک یا طرح خاصی روی کیف یا هر کار مبتکرانه دیگری منحصر به فرد کنید. با این روش شما کیف خود را از چند صد متری تشخیص می‌دهید و دیگر امکان ندارد کسی به اشتباه کیف شما را بردارد.

برداشت از:

۱۰ Simple Tips for a Smoother Trip

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :