شست‌و‌شو لباس در مسافرت

اگر دوست دارید به سفر بروید و در عین حال لباس تمیز و اتوکشیده بپوشید، باید بدانید که چطور در مسافرت لباس‌هایتان را بشورید. بدون آنکه وقت گرانبهای خود در سفر را صرف شستن و پهن کردن لباس کنید یا هزینه ای برای خشک شویی هتل بپردازید.

در این مطلب چند روش سریع، راحت و ارزان را برای شست‌و‌شو‌ی لباس در مسافرت به شما توصیه می‌کنیم:

شستن لباس ها در مسافرت

1.از کیسه زیپ‌دار استفاده کنید.

در سفر یک کیسه‌ی زیپ‌دار بزرگ به همراه داشته باشید. لباس هایتان را با مواد شوینده در داخل کیسه بگذارید و زیپ کیسه را ببندید. کمی کیسه را مشت‌و‌مال بدهید. درب کیسه را باز کنید، لباسهایتان را آبکشی کنید و روی بند رخت آویزان کنید تا خشک شوند.

2. از مواد شوینده‌ی خشک استفاده کنید.

مواد شوینده‌ی مایع هم در کیفتان فضا‌ی بیشتری اشغال می‌کنند و هم احتمال ریختن و کثیف شدن بقیه وسایلتان وجود دارد. می‌توانید از مواد شوینده‌ی خشک و جامد استفاده کنید که به صورت ورقه‌های صابون هستند. برخلاف شوینده‌های مایع جای کمتری می‌گیرند و به همان خوبی هم تمیز می‌کنند. یک مزیت دیگر که نسبت به شوینده‌های مایع دارند، اینست که می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از ریختن درون کیف آنها را در سفر به همراه داشته باشید.

3. در حمام به شست‌و‌شو بپردازید.

می‌توانید یک یا چند تکه لباس را با خود به حمام ببرید تا همزمان با خودتان آنها را بشورید. حتی می‌توانید از شامپو به جای مواد شوینده استفاده کنید.

4. چطور در مسافرت لباس هایمان را خشک کنیم؟

اگر تمام وقت خود را به شست‌و‌شو‌ی لباس بپردازید در آخر مجبور خواهید شد که لباس‌های چروکیده بپوشید یا حتی اصلا نتوانید آنها را خشک کنید و در سفر به دردسر بیافتید. پس باید در مورد شستن و خشک کردن با استراتژی عمل کنید. اگر بیشتر از یک شب در جایی اقامت دارید بهترین فرصت برای اینکار است. می‌توانید برای خشک کردن از بند‌های رخت مسافرتی استفاده کنید که فضای کمی می‌گیرند و به راحتی قابل استفاده‌اند. بعد از شستن لباس‌های خود را نزدیک یک پنجره‌ی باز، پنکه یا رادیاتور آویزان کنید تا سریعتر خشک شوند.

5. از قلم لکه‌گیری لباس استفاده کنید.

در موقعیت‌های اورژانسی که اگر کثیفی (روغن وچربی، آدامس، چایی و قهوه، غذا و لوازم آرایشی) روی لباس خود را سریعا پاک نکنید، آنها تبدیل به لکه‌هایی می‌شوند که بعدا شستن آنها بسیار سخت و در بعضی مواقع غیرممکن می‌شوند، از قلم لکه‌گیری لباس استفاده کنید. این قلم‌ها اکثر لکه‌ها را به آسانی پاک می‌کنند و برای تمام لباس ها با هر جنس و رنگی قابل استفاده‌اند. حتی بهتر است که برای لکه‌های که به راحتی پاک نمی‌شوند نیز استفاده شود. زیرا که قبل از اینکه لکه روی لباس بنشیند یا به قولی به خورد لباس برود می‌توان آن را تضعیف نموده تا بعدا راحت‌تر شسته شوند. حتما بلافاصله پس از استفاده از این قلم یک دستمال مرطوب بر روی آن قسمت‌هایی که از قلم استفاده کرده‌اید، بکشید. این قلم‌ها را در فروشگاه‌های لوازم مسافرتی و فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانید پیدا کنید.

6. اتو کشیدن در مسافرت

برای رفع چین و چروک لباس باید از اتو استفاده کنید اما در مسافرت بدلیل محدود بودن امکانات می‌توانید از سشوار، اتو مو، اسپری‌های مخصوص چین‌و‌چروک، حوله مرطوب یا بسیاری دیگر از روش‌های اتو کشیدن لباس در مسافرت استفاده کنید. اگر لباسی با خود به همراه آورده‌اید که عاری از چین‌و‌چروک است به جای تا کردن آن را لوله کنید.

تجریبات خود را در مورد شستن لباس و تمیز نگه داشتن اونها در طول سفر با ما به اشتراک بگذارید.

افکار خود را به اشتراک گذارید