سفر طولانی با اتوبوس را چگونه برای خود راحت تر کنیم؟

سفر با اتوبوس یک راه خوب برای پس انداز پول و دیدن چشم اندازهایی ست که از آن ها عبور می کنید.
سفر طولانی با اتوبوس به آسانی خسته کننده میشود، اما اگر شما وسایل سرگرم کننده و آیتم هایی که به شما احساس راحتی می دهند به همراه داشته باشید، به راحتی می توانید زمان را در طول مسیر سپری کنید.
لوازمی را برای خواندن و نوشتن با خود ببرید، دستگاه های الکترونیکی برای گوش کردن به موسیقی ،مقداری میان وعده تهیه کنید، لباس راحت بپوشید و از محیط اطرافتان لذت ببرید تا سفر خوبی داشته باشید. البته امروزه اتوبوس های VIP سفر کردن با اتوبوس را خیلی برایمان راحت تر کرده اند.

1- سپری کردن زمان در سفر طولانی با اتوبوس

بنویسید یا نقاشی کنید تا زمان را بگذرانید. با خود دفتر و لوازم التحریر برای ثبت وقایع سفر و طراحی بردارید. همچنین شما میتوانید کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان و چند مداد رنگی برای تمرین خلاقیتتان به همراه داشته باشید،یا تعدادی کارت پستال برای خانواده و دوستانتان بنویسید.

 

سفر با اتوبوس

 

2- در حین سفر با اتوبوس، بازی کنید.

بازی ها میتواند به شما کمک کند تا ذهنتان را مشغول کنید و راه های جالبی را به شما برای گذر زمان میدهند. تعدادی بازی های ویدیویی و کنسول های کوچک بازی برداشته یا برنامه های بازی را روی تلفن همراه یا تبلت خود دانلود کنید. حتی میتوانید تعدادی بازی های کلاسیک مناسب سفر با خود به همراه بردارید.

 

سفر با اتوبوس

 

3- از اینترنت اتوبوس استفاده کنید.

برخی اتوبوس ها اینترنت بی سیم را فراهم کرده اند، پس در صورتی که به اتصال اینترنت نیاز دارید زودتر از زمان حرکت بررسی کنید که اتوبوس شما این ویژگی را داشته باشد. اگر چنین چیزی نبود شما می توانید  بسته های اینترنت همراه موبایل خریداری کنید.

 

اینترنت سفر با اتوبوس

 

4- کاری را برای انجام دادن در سفر طولانی با اتوبوس داشته باشید.

اتوبوس سواری طولانی زمان بسیار خوبی برای رسیدگی به کارها می باشد. اگر برای انجام کارتان نیاز به اینترنت دارید  از اینترنت اتوبوس یا اینترنت همراه خود استفاده کنید. اگر نه، شما میتوانید کارهایی را که به صورت آفلاین قابل انجام هستند مثل طراحی های اولیه و یادداشت ها انجام دهید.

 

سرگرمی در اتوبوس

 

5- چیزی را برای مطالعه در اتوبوس به همراه داشته باشید.

از فرصت استفاده کنید و خودتان را با خواندن چیزهایی که گذر رمان را سریع تر میکند، مشغول کنید. کتاب ،مجله و یا مطالبی که از قبل بارگذاری شده به همراه لوازم مطالعه را با خود بردارید. سعی کنید چیزهای جالب و یا هیجان انگیز بخوانید که می تواند شما را کاملا مجذوب کند.

 

خواندن کتاب در اتوبوس

 

6- در اتوبوس فیلم ببینید.

شما همچنین می توانید از اینترنت اتوبوس یا تلفن همراه خودتان برای تماشای آنلاین فیلم و سریال و برنامه های مورد علاقتان استفاده کنید.

 

فیلم دیدن در اتوبوس

 

7- در اتوبوس به موسیقی، پادکست و یا کتاب های صوتی گوش کنید.

تعدادی هدفون و دستگاه های الکترونیکی مثل تلفن ،لپ تاپ ،یا تبلت با خود بردارید.
برای تمام وسایل الکترونیکی خود شارژر به همراه داشته باشید. استفاده از لوازمتان برای مشغول شدن در طول سفر شما را با کمبود باتری مواجه می کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که شارژر برای همه دستگاه های الکترونیکی همراهتان مثل تلفن، لپ تاپ،ت بلت یا لوازم بازی را با خود برداشته اید. البته پای شارژرها به برخی اتوبوس ها نیز رسیده است، با این حال لازم است که خودتان آنها را به همراه داشته باشید.

 

موسیقی در اتوبوس

 

در اتوبوس راحت باشید!

1-2 لباس های راحت بپوشید و چند لایه لباس به تن کنید. زمانیکه برای یک سفر طولانی مدت لباس می پوشید، اولویت اولتان راحتی تان باشد. لباس نرم،گشاد بپوشید که به شما امکان حرکات کششی را بدهد و به راحتی بتوانید به اطرافتان بچرخید.
پوشیدن لباس بصورت چند لایه به شما در حفظ راحتی در هر دمایی از گرمای شدید خورشید در بیرون از پنجره تا هوای سرد درون اتوبوس کمک می کند.

2-2 هر چند دقیقه برای رهایی از تنش و اسپاسم، حرکت کششی انجام دهید.

 

حرکات کششی در اتوبوس

 

3-2 مقداری بخوابید. خوابیدن در اتوبوس شاید سخت باشد، اما برای راحت تر خوابیدن با خودتان گوش بند، یا هدفون برای مسدود کردن صدا همانند چشم بند برای مسدود کردن نور بردارید. این کار میتواند به خلق یک محیط خیالی و ساکت و تاریک کمک کند.
شما همچنین باید بالش مسافرتی گردنی بردارید،تا زمانیکه میخوابید راحت باشید.

اگر شما در اتوبوس به سختی میخوابید سعی کنید چیزهایی که به خواب کمک می کنند را امتحان کنید، مثل روغن اسطوخودوس ،ملاتونین، و یا داروهایی که منجر به خواب آلودگی می شوند، البته با تجویز پزشک!

آب و میان وعده به همراه داشته باشید.

از آنجائیکه راننده اتوبوس احتمالا فقط در جایگاه سوخت و ایستگاه های رفاهی در نقاط برنامه ریزی شده در طول سفر می ایستد اطمینان حاصل کنید که بطری آب و میان وعده های خود را برداشته اید. زمانیکه چمدان خود را می بندید میان وعده هایی بردارید که انرژی شما را سطح بالا نگه دارد.

میوه های تازه، پنیر و ساندویچ های تکی پیچیده شده گزینه های خوبی هستند زیرا سیر کننده و انرژی زا هستند.

آوردن میان وعده ی شخصی مخصوصا برای کسانی با رژیم غذایی خاص مثل گیاهخواران وی ا رژیم غذایی محدود مثل عدم تحمل گلوتن یا لبنیات حائز اهمیت است.

 

میان وعده در اتوبوس

 

از مسیر لذت ببرید

با مسافرهای همراه آشنا شوید. با افرادی که اطراف شما هستند صحبت کنید تا زمان را سپری کنید. اگر شما با خانواده یا دوستان سفر می کنید در مورد چیزهایی که شما را در مورد این سفر هیجان زده می کند و یا داستان ها صحبت کنید .
اگر تنها سفر می کنید ،سعی کنید با افرادی که اطرافتان هستند صحبت کنید؛ از آنها در مورد سفرشان بپرسید؛ اهل کجا هستند و یا اینکه آیا قبلا به اینجا سفر کرده اند.
اگر شما ترجیح میدهید مکالمه اضافی نداشته باشید به مکالمه کوتاه بسنده کنید.
اگر شما به صحبت های بیشتر و عمیقتر علاقمند هستید از آنها تا زمانیکه مشغول به نظر می رسند سوال کنید.

 

راحتی در سفر طولانی با اتوبوس

 

به پنجره نگاه کنید و از مناظر لذت ببرید

یکی از بهترین بخش ها در مورد سفر کردن با اتوبوس تماشای مناظر می باشد.  اگر مسیر مناظر خاصی دارد قبل از سفر بپرسید کدام سمت اتوبوس بهترین منظره را به شما میدهد. برای تسخیر مناظر و لذت بردن از آنها از مناطق خاص عکس هایی بگیرید ،داشتن یک صندلی با پنجره ی این امر را به خوبی ممکن می سازد.

سفرهای طولانی با اتوبوس با رعایت این نکات میتواند بسیار راحت و لذت بخش باشد.

منبع : wikihow

افکار خود را به اشتراک گذارید