خرید بلیط اینترنتی اتوبوس و درجه بندی اتوبوس‌های برون شهری

خرید بلیط اینترنتی اتوبوس، خرید آنلاین بلیط اتوبوس، خرید بلیط اتوبوس از طریق اپلیکیشن از جمله‌هایی هستند که این روزها در بیشتر مکان‌ها شنیده می‌شوند. سفر برنامه‌ای نیست که بتوان آن را برای همیشه به تعویق انداخت، زیرا سفر بخشی از زندگی است و بدون سفر کردن عملاً انسان به موجودی تبدیل می‌گردد که در دنیای کوچکی که برای خودش ساخته زندانی شده و دیواری که خود فرد دورش کشیده است زندگی او را محدود و محدودتر می‌کند؛ اما با سفر این تجربه‌های ریز و درشت هستند که زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و جهان را به مکانی جذاب و هیجان انگیز برای زندگی مبدل می‌سازند.
برای آغاز سفر مراحلی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خرید یک ساک مسافرتی و تهیه لباس‌های مناسب اشاره کرد. نوع وسایلی که برای سفر همراه می‌برید نیز با توجه به نوع مسافرتی که در پیش رو دارید تغییر می‌کنند. به عنوان مثال اگر سفر تفریحی و توریستی را برای تماشای زیبایی‌های دنیا انتخاب کرده‌اید، باید وسایل ضروری مانند لباس و… را همراه ببرید؛ اما در صورتی که سفری که در پیش رو دارید یک مسافرت کاری چند ساعته است، تنها همراه داشتن کیف و یک ساک کوچک مسافرتی کفایت می‌کند؛ زیرا در سفرهای کاری قرار نیست فرد چندین و چند روز از محل زندگی خود دور باشد و به محض تمام شدن کار فرد به خانه و کاشانه خود باز می‌گردد.
موارد ذکر شده لازمه‌های یک سفر بی‌دغدغه هستند، اما قبل از این که نسبت به تهیه این موارد اقدام کنید باید بلیط را برای آغاز سفر تهیه نمایید. خرید بلیط اینترنتی اتوبوس یکی از گزینه‌هایی است که افراد زیادی آن را انتخاب می‌کنند؛ زیرا سفر با اتوبوس نسبت به دیگر وسایل نقلیه به صرفه‌تر است.
هنگام خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین قیمت‌های متفاوتی در برابر دیدگان فرد به نمایش گذاشته می‌شوند. این قیمت‌ها با توجه به مبدا و مقصد مسافران و نوع اتوبوسی که برای سفر خود انتخاب می‌کنند تعیین می‌شود. در ادامه انواع اتوبوس‌ها و امکانات آن‌ها معرفی شده است تا بتوانید خرید بلیط اینترنتی اتوبوس را آگاهانه‌تر انجام دهید.


خرید بلیط اینترنتی اتوبوس و سفر با اتوبوس‌های معمولی

نام اتوبوس‌های معمولی امروزه در وب سایت‌هایی که خدمات خرید بلیط اینترنتی اتوبوس را ارائه می‌کنند دیده می‌شود. این اتوبوس‌ها که به عنوان ولوو و اسکانیا نیز شناخته می‌شوند بعد از نسل‌های قدیمی اتوبوس مانند ایران پیماها ارائه شده‌اند. در اتوبوس‌های معمولی صندلی‌ها فاصله‌ای نزدیک به هم دارند و در هر ردیف 4 صندلی برای نشستن مسافران تعبیه شده است. دو ستون صندلی که از ابتدا تا انتهای اتوبوس قرار گرفته این امکان را فراهم می‌کند که تا 40 یا 44 نفر بتوانند با استفاده از این وسیله نقلیه سفر کنند.
از مشکلاتی که این اتوبوس‌ها دارند می‌توان به عدم استفاده از سیستم تهویه مطبوع مناسب اشاره کرد. همچنین با توجه به این که فاصله بین صندلی‌های اتوبوس کم است، مسافر هنگام سفر راحت نخواهد بود. به همین دلیل امروزه مسافرانی که می‌خواهند فواصل نزدیک را با اتوبوس طی کنند از اتوبوس‌های معمولی استفاده می‌کنند؛ زیرا بهای بلیط این اتوبوس‌ها نسبت به اتوبوس‌های پیشرفته کمتر است.

امکانات اتوبوس‌های معمولی

هنگام خرید بلیط اینترنتی اتوبوس باید به این نکته توجه داشته باشید که در اتوبوس‌های معمولی یک یخچال برای قرار دادن آب و آبمیوه تعبیه شده است و مسافران هر زمان که نیاز داشته باشند می‌توانند از آب معدنی‌های خنکی که درون یخچال وجود دارد استفاده کنند. همچنین هنگام سفر با این اتوبوس‌ها خوراکی‌هایی برای تغذیه مسافران و پیشگیری از ضعف آن‌ها هنگام سفر ارائه می‌شود.

اتوبوس‌های وی آی پی (VIP)

اتوبوس‌های وی آی پی به عنوان نسل جدید و پیشرفته وسایل نقلیه جایگزین اتوبوس‌های معمولی شدهاند و هنگام خرید بلیط اینترنتی اتوبوس می‌توانید نام آن‌ها را در بین دیگر گزینه‌ها مشاهده کنید. این نسل از اتوبوس‌ها برخلاف اتوبوس‌های معمولی تنها دارای 32 یا 35 صندلی هستند. فاصله بین صندلی‌ها در اتوبوس‌های وی آی پی زیاد است و مسافران احساس راحتی بیشتری هنگام سفر با این وسایل نقلیه خواهند داشت. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بهای بلیط این اتوبوس‌ها بیشتر است؛ بنابراین هنگام انتخاب اتوبوس‌های وی آی پی حتماً مبلغی که برای بلیط در نظر گرفته شده را چک کنید.
اتوبوس‌های وی آی پی بهترین گزینه برای سفرهای برون شهری طولانی هستند؛ زیرا صندلی‌های این اتوبوس‌ها به گونه‌ای طراحی شده که مسافر با وجود این که مدت‌ها در طول سفر روی صندلی قرار دارد احساس خستگی نمی‌کند. همچنین با توجه به این که صندلی‌های اتوبوس‌های وی آی پی این قابلیت را دارند که به حالت تخت شو در بیایند، مسافران می‌توانند در طول سفرهای شبانگاهی در آرامش کامل استراحت کنند. به همین دلیل افرادی که از این وسایل نقلیه برای سفر استفاده می‌کنند پس از رسیدن به مقصد احساس خستگی نخواهند داشت.


امکانات اتوبوس‌های وی آی پی (VIP)

امروزه گوشی تلفن همراه به یک عضو جدا نشدنی از زندگی افراد تبدیل شده و بسیاری از افراد از تلفن همراه هوشمند برای انجام کارهای روزانه مانند خرید بلیط اینترنتی اتوبوس و سرگرمی‌هایی مانند تماشای فیلم، استفاده از پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی و… استفاده می‌کنند. این تلفن‌ها توانایی اتصال به اینترنت پرسرعت را دارند و پرکاربردترین وسیله جهت سرگرمی محسوب می‌شوند.
به همین دلیل مسافران در طول مسیر و هنگام سفر با اتوبوس نیز ساعت‌ها با گوشی هوشمند خود مشغول هستند تا جاده به انتها برسد و به مقصد نزدیک شوند. تنها نکته‌ای که در این میان وجود دارد عدم دسترسی به اینترنت هنگام سفر است. از امکاناتی که اتوبوس‌های وی آی پی در اختیار مسافران قرار می‌دهند می‌توان به اینترنت وای فای اشاره کرد. با وجود دسترسی به اینترنت در طول سفر می‌توانید سفری آرام و لذت بخش را پشت سر بگذارید و از اینترنت رایگان و پرسرعت ارائه شده لذت ببرید.
در این اتوبوس‌ها سیستم تهویه مطبوع مناسبی در نظر گرفته شده است و امکانات سرمایشی و گرمایشی اتوبوس نیز بسیار قوی است. به همین دلیل با وجود بخاری قوی اتوبوس‌های وی آی پی در روزهای زمستان هوای گرم و دلپذیر در اتوبوس جاری است و در روزهای گرم و سوزان تابستان نیز می‌توانید با وجود کولر تعبیه شده در این خودرو باد خنک پاییزی را روی پوست خود احساس کنید.
هنگام خرید بلیط اینترنتی اتوبوس باید به این موضوع توجه داشته باشید که در این اتوبوس‌ها نیز یخچال برای استفاده از آب خنک در طول سفر وجود دارد و خوراکی‌هایی نیز برای سرگرمی و برطرف کردن احساس گرسنگی به مسافران ارائه می‌شود.

افکار خود را به اشتراک گذارید